Dzisiaj jest: niedziela 29 listopada 2015   |   Imieniny obchodzą: Błażej, Saturnin
spotkajmy się w Pucku ...
Rewitalizacja Starówki

Pytanie do Burmistrza

 

Jeżeli chcesz zapytać Burmistrza o ważną dla Ciebie sprawę związaną z działalnością Miasta Puck nie musisz już przychodzić do Urzędu Miasta. Możesz zadać pytanie korzystając z naszego serwisu internetowego.

 

Zadaj pytanie Burmistrzowi
  
  
Pytania i odpowiedzi   Strona 1 z 36 Sortuj według daty:
  
Autor: Grażyna Grzenkowicz Data: 2013-01-07 14:57:07
Temat: mieszkanie Miejscowosc: Puck

Treść pytania:

witam już 7 rok chodzę i proszę o mieszkanie nie wiem jaki jest próg dochodu żeby otrzymać jakikolwiek lokal ,mam troje dzieci i od 7 lat wynajmuję mieszkanie 1 pokojowe dzieci rosną i potrzebują miejsca do nauki ja już nie mam sił na nic ale w pucku mieszkania dostają tylko ci którym się nie chce pracować.Panie burmistrzu mogę pana zaprosić i pokazać moje warunki i jak w nich wychować dzieci

Odpowiedź:

 

Witam,
po weryfikacji Pani sytuacji, okazuje się, że złożyła Pani wniosek w grudniu 2006 r., jednak nie znalazła się Pani na liście przydziału mieszkań. Najwidoczniej jest wiele rodzin w znacznie trudniejszej sytuacji mieszkaniowej. Ostatnia i obowiązująca aktualizacja wniosków miała miejsce w 2010 r., dlatego wciąż należy oczekiwać.

Niestety nie jesteśmy w posiadaniu żadnych wolnych lokali mieszkalnych. Mamy ponad 100 rodzin w mieście w podobnej sytuacji, i niestety żadnego wsparcia znikąd w zakresie zwiększenia liczby budowanych mieszkań.
Aby uzyskać więcej informacji w temacie zamiany mieszkania na większe, zapraszam do Urzędu. 
Z poważaniem,
Marek Rintz

 

Autor: Anna Lenc Data: 2013-01-07 11:23:14
Temat: praca rossman Miejscowosc: puck

Treść pytania:

Witam ,wiem ze w Pucku ma byc Rossman i że szukają pracowników w związku z tym chciałabym sie dowiedzieć w ktorym miejscu powstanie jeśli można ,nieukrywam że interesuje mnie praca w nim ,dlatego pytam .jeśli mozna to prosze o odpowiedz.Z góry dziękuje i pozdrawiam Lenc

Odpowiedź:

Witam Panią,
sklep Rossman ma znajdować się przy ul. Dworcowej 2.
Pozdrawiam,
Marek Rintz

 

Autor: Andrzej Dobrucki Data: 2013-01-02 22:27:28
Temat: Tablica Miejscowosc: puck

Treść pytania:

Szanowny Panie Burmistrzu. chciałem prosić Pana, aby był Pan uprzejmy podać, jakie formalności należy wypełnic, aby na skarpie w pobliżu portu rybackiego ufundować tablicę oraz jaki jest koszt otrzymania stosownego zezwolenia. Oczywiście wiem, ze koszty tablicy obciążałby mnie. A. Dobrucki

Odpowiedź:

Witam serdecznie,
kwestie związane z intencją ufundowanej tablicy oraz samą jej treścią wymagają ustalenia, dlatego zapraszam w tym celu na spotkanie.
Pozdrawiam,
Marek Rintz

 

Autor: Adam Buchowski Data: 2012-12-13 14:43:14
Temat: zasłużony dla m. Pucka Miejscowosc: Lębork

Treść pytania:

Witam! Bardzo proszę o wskazanie gdzie można znaleźć listę osób \"Zasłużony dla miasta Puck\" Interesują mnie osoby, które otrzymały ten tytuł w powojennej historii miasta. Będę wdzięczny za podanie czy strony bądź też miejsca gdzie można takie dane uzyskać. Z wyrazami szacunku Adam Buchowski

Odpowiedź:

Witam serdecznie,
tytuł "Zasłużony dla miasta Puck" przyznawany jest od roku 1998 na podstawie uchwały nr II/2/98 z dnia 10 XI 1998. Od tego również czasu przyznawany jest tytuł "Honorowego Obywatela Miasta Puck" (uchwała nr II/3/98 z dnia 10 XI 1998 r.)

Poniżej wykaz przyznanych tytułów:

„Zasłużony dla miasta Pucka”

Marynarka Wojenna Rzeczypospolitej Polskiej

Stanisław Cygiert

Romuald Łukowicz

Matylda Szymczakowska

Maria Czapkowska

Jan Trybull

ks. Prałat dr.hab. Jan Perszon

Franciszek Rychert

Andrzej Nowak

Kazimierz Lewandowski

Stanisław Kollek

Zygmunt Andrzej Jarosz

Zbigniew Sieniawski

Józef Tebinka

Zbigniew Sawostjanik

Stefan Bieżuński

„Honorowy obywatel miasta Puck”

Maciej Płażyński

Jan Kozłowski

Daniel Duda

ks.dr. Jan Kaczykowski

Mieczysław Struk

Kazimierz Plocke

Z poważaniem,
Marek Rintz

 

Autor: Bartosz Wardziński Data: 2012-11-30 17:27:59
Temat: Budowav falochronu Miejscowosc: Gdańsk

Treść pytania:

Panie Burmistrzu, proszę o wyjaśnienie kwestji budowy falochronu na wysokości mariny jachtowej, kiedy zostanie rozpoczęta budowa? Korzystam z w/w mariny jednak podczas burzliwej, sztormowej pogody jest ona niebezpieczna zarówno dla zacumowanych łodzi jak i ludzi. Niejednokrotnie zdarzało się podczas sztormu, że zacumowane jednostki w skutek uderzeń o nabrzeże doznawały poważnych uszkodzeń a także były zatapiane. Dyskusja dot. budowy falochronu trwa już kilka, lat bez żadnego rezultatu. W związku z powyższym proszę poważne potraktowanie tematu i uczciwą odpowiedz, gdyż rozważam zmianę mariny a nie ukrywam, że Puck bardzo mi się podoba. Pozdrawiam Bartosz Wardziński

Odpowiedź:

Witam,
aktualnie dysponujemy koncepcją budowy puckiej mariny. W roku 2013 będziemy czynić starania, aby przystapić do opracowania Programu Rewitalizacji Lini Brzegowej w mieście Puck i bedzie to podstawą do aplikowania o środki zewnętrzne na rozbudowę portu komunalnego w Pucku czyli budowy falochronu północnego. Projekt budowy falochronu zachodniego jest gotowy i przygotowany przez Urząd Morski w Gdyni.
Pragnę podkreślić, że ten projekt jest ważny nie tylko dla Pana, ale dla mnie i wszystkich mieszkańców, zwłaszcza, że omawiany obszar ma w sobie ogromny potencjał, ale aby go w pełni wykorzystać wymaga niezbędnej modernizacji i unowocześnienia.
Pozdrawiam,
Marek Rintz

 

Autor: Paweł Data: 2012-11-28 19:33:36
Temat: PKP Miejscowosc: Puck

Treść pytania:

Witam chcialbym dowiedziec sie na kiedy jest planowany remont pkp w Pucku? Co bedzie remontowane? Czy perony beda nowe? Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Witam,
w tym temacie już kilkukrotnie wypowiadałem się na łamach naszego forum. Zagadnienia związane z puckim dworcem nie leżą w mojej gestii. Głównym decydentem jest zarząd PKP.
Pozdrawiam,
Marek Rintz

 

Autor: Paweł Data: 2012-11-22 14:15:03
Temat: inwestycje Miejscowosc: Puck

Treść pytania:

Witam chcialbym sie dowiedziec czy sa planowane jakies inwestycje w najblizszym okresie na terenie miasta?. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam,
obecnie najważniejsze działania Miasta w zakresie inwestycyjnym dotyczą zobowiązań w związku z budową portu rybackiego oraz kolejnych prac nad budową wielorodzinnego budynku komunalnego. Przed nami także działania obejmujące ulice Mickiewicza oraz Norwida. W związku ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie na budowę ul. Swarzewskiej tzw. "Schetynówkę", liczymy, że i ten projekt okaże się realny i możliwy do realizacji.
Oprócz wyżej wymienionych działań, wierzymy, że szereg innych założonych przez nas planów na przyszły rok, okaże się dla miasta i mieszkańców pomyślny.
Pozdrawiam,
Marek Rintz

 

Autor: Adam Data: 2012-11-13 09:22:48
Temat: Starostwo Powiatowe bez parkingu. Miejscowosc: Puck

Treść pytania:

Od kilku tygodni w budynkach warsztatów szkolnych znajduje się starostwo powiatowe,a w związku z tym na ulicy kolejowej zwiększył się ruch samochodowy,,samochody parkują na poboczu które nie jest do tego przygotowane robi się z tego błoto i bałagan,poza tym droga jest teraz wąska i nie ma możliwości żeby minęły się dwa samochody .Proszę o interwencję w tym temacie.

Odpowiedź:

Witam,
zmiana siedziby wydziału Architektury i Budownictwa w Pucku wprowadziła pewien chaos informacyjny, zwłaszcza wśród klientów spoza miasta, ale myślę, że po wstępnych trudach organizacyjnych, wszystko z czasem ulegnie stabilizacji, także jeśli idzie o dostępność do miejsca. Niestety w tym roku nie ma żadnych możliwości za zapobieżenie tej sytuacji. Proszę zwrócić się w tym temacie do Starosty.
Pozdrawiam,
Marek Rintz

 

Autor: Jacek Prabucki Data: 2012-11-09 20:49:39
Temat: parking na ul.Pokoju Miejscowosc: Puck

Treść pytania:

Dzień Dobry p.Burmistrzu: Mam pyt.-kiedy będzie wykonywany parking na ul.Pokoju?Czy osoby które są właścicielami kamienic w rynku i mający dojście do swojej posesji od strony ul.Pokoju będą mogli wydzierzawić od Miasta miejsca parkingowe? Jeżeli tak to kiedy? Dziękuje i Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam,
trudno mi wskazać, kiedy zbudowany zostanie parking na ul. Pokoju. Aktualnie jesteśmy na etapie prac związanymi z kompletowaniem dokumentacji technicznej. Zgodnie z opracowywaną dokumentacją parking przynależeć będzie do budynków 13 i 14.
Pozdrawiam,
Marek Rintz

 

Autor: cinek Data: 2012-10-27 16:26:43
Temat: ptaki Miejscowosc: puck

Treść pytania:

Witam Pana. Piszę do Pana z takim problemem: ponieważ na osiedlu przebendowskiego koło delikatesów JEDYNKA mieszkańcy bloków i ludzie bezdomni którzy szperają po smietnikach dokarmiają ptaki między innymi mewy których odchody zostawiane są na oknach i samochodach. Czy można temu jakoś zaradzic postawić jakąś tabliczkę z zakazem najlepiej koło kontenera na śmieci. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam,
problem wskazany przez Pana jest powszechny, już kiedyś pojawił się na Forum. Problem dotyczy także terenu przed siedzibą Urzędu, ale nie jesteśmy w stanie nic zrobić z tym faktem, zwłaszcza, że sytuacja o której Pan pisze, spowodowana jest dokarmieniem ptaków przez mieszkańców.
Ja także zmagam się z tym problemem, ponieważ mój sąsiad posiada liczną grupę gołębi, które brudzą na moją działkę i samochód. Szanuję sąsiada i jego pasję, ale też proszę o poskromienie ptaków.
Pozdrawiam,
Marek Rintz

Następna >>

Pogoda na dziś

   
Temperatura:2 °C
Ciśnienie:1001 hPa
Wiatr:7 m/s

Projekty Unijne

Projekty unijne zrealizowane w latach 2005/2006
Miasta Partnerskie
Copyright (c) 2011 Miasto Puck. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: seenet.pl